Aktuality

Oriflame myslí na deti pod patronátom Nadácie Terezy Maxovej

Najkrajším darčekom pod stromčekom je bezpochyby detský úsmev. Ten dokážu na tvári vykúzliť nielen darčeky, ale predovšetkým rodinné zázemie. Preto aj naďalej podporujeme Nadáciu Terezy Maxovej, ktorá si vzala za cieľ pomôcť opusteným deťom nájsť nový domov. V rámci projektu Oriflame deťom spoločne podporujeme návrat detí aktuálne umiestnených v detských domovoch späť do svojich pôvodných rodín. Tento rok sme pre nadáciu vyčlenili pol milióna korún, tieto finančné prostriedky odovzdáme v podobe šeku 28.11.2014 na módnej prehliadke Fashion for kids v Obecnom dome.

Tereza Maxová sa začala aktívne angažovať v pomoci opusteným deťom prostredníctvom nadácie už od roku 1997. Spolupráca s Oriflame prebieha intenzívne od roku 2000. Za toto obdobie doputoval na konto ohrozených a opustených detí viac ako 14 miliónov korún.

"Finančný výťažok získavame predovšetkým z predaja darčekových predmetov a hračiek z kolekcie Oriflame deťom. Od roku 2010 smerujú finančné prostriedky našej spoločnosti vždy do konkrétnych projektov - a to: do Centra pre rodinu Nové Strašecí, Detského domova KORYNA a v roku 2014 sme sa zamerali predovšetkým na Detský domov husitmi", informuje o spolupráci generálna riaditeľka Oriflame Zuzana Machová s tým, že švédska kozmetická spoločnosť pomohla prostredníctvom nadácie počas 14 rokov stovkám detí.

Hlavnou hnacou silou projektov je snaha posilniť vzťah dieťaťa v detskom domove s jeho biologickou rodinou a vrátiť ho späť domov.

"Našim poslaním je snaha umožniť každému dieťaťu zažiť bezpečný život v láskyplnom rodinnom prostredí. Aj z toho dôvodu sme pred štyrmi rokmi, za podpory spoločnosti Oriflame, odštartovali pilotný projekt Centra pre rodinu v Detskom domove Nové Strašecí. Za uplynulé tri roky sa toto centrum, ktoré vrátilo späť do pôvodnej rodiny 8 z 24 detí, osamostatnilo. Preto túto myšlienku, ktorá sa v praxi osvedčila, radi umožníme realizovať v rámci ďalších detských domovov - teraz husitov a Korkyně. Veríme, že je potrebné robiť maximum preto, aby deti, ak nemusia, zbytočne nevyrastal v ústavoch", zdôrazňuje riaditeľka nadácie Terézie Sverdlinová a zároveň dodáva: "Vďaka dlhodobej spolupráci a podpore projektu Oriflame deťom sme v minulosti mohli podporiť napríklad liečebné pobyty v prírode pre deti do 3 rokov vyrastajúce v dojčenských ústavoch alebo Jarmoky pre šikovné ručičky, ktoré sú určené deťom z detských domovov vo veku od 6 do 18 rokov. Deti tu hravou formou získavajú prvé skúsenosti zo sveta podnikania a učia sa dôležité praktické zručnosti, ktoré môžu následne využiť v samostatnom živote a budúcom povolaní".

POMÁHAME AJ ĎALEJ ...

Podpora rodinám je poskytovaná aj po tom, čo sa k nim dieťa vráti, ešte ďalších 6 - 24 mesiacov. Ešte pred tým za deťmi dochádzajú pravidelne psychológ, ktorý s nimi pracuje a pripravuje ich na odchod domov. "Práca s rodinou je dlhodobá a prebieha čo najcitlivejšie s cieľom pomôcť zaceliť mnohokrát pretrhnuté rodinné vzťahy. Až vo chvíli, keď sa situácia v rodine výrazne zlepší a je časom overená stabilita rodinných väzieb, sa dieťa môže vrátiť domov. Na tomto procese pracuje tím sociálnych pracovníkov, psychológov a ďalších odborníkov, ktorí sa snažia situáciu posúdiť v najlepšom záujme dieťaťa. Rada by som poďakovala spoločnosti Oriflame za dôveru a dlhodobú podporu tohto dôležitého smeru podpory. Bez nej by sme zďaleka nemohli pomáhať v takom rozsahu", uvádza riaditeľka nadácie Terézie Sverdlinová.

FASHION FOR KIDS

Tento rok Oriflame odovzdá polmiliónový šek na jubilejnom desiatom ročníku charitatívnej módnej prehliadky Fashion for kids, ktorej hlavnou témou budú "Krídla nádeje" WINGS OF HOPE v Obecnom dome.

Celú kolekciu Oriflame deťom nájdete na www.oriflame.cz.

Informácie o nadácii nájdete na: www.nadaceterezymaxove.cz.

Foto: Jan Kolman


publikované: 23.11.2014

Členovia ZPP

ZPP je členom

WFDSA
Zväz obchodu SR
Seldia