Aktuality

PartyLite Worldwide pod vedením nového prezidenta

Martin Köhler sa stal celosvetovým prezidentom svetovej jednotky v priamom predaji prvotriednych sviečok, vôní pre domácnosť a interiérových doplnkov. Köhler teraz zodpovedá za celosvetový rozvoj firmy prevádzkujúce priamy predaj v rámci Luminex Home Decor & Fragrance Holding Corporation, ktorá PartyLite vlastní.

Martin Köhler, riaditeľ PartyLite Europe od roku 2010, prevzal celosvetovo zodpovednosť za chod americkej spoločnosti zaoberajúce sa priamym predajom prvotriednych sviečok, vôní pre domácnosť a interiérových doplnkov. Köhler, ktorý je vo firme PartyLite už viac ako 15 rokov, so sebou do svojej novej role celosvetového prezidenta prináša znalosti a bohaté skúsenosti - ako ohľadom samotnej spoločnosti, tak aj celého odvetvia priameho predaja. Odborník na komunikáciu začal svoju kariéru u PartyLite ako vedúci marketingu v nemeckom PartyLite, najväčším odbytiskami firmy v Európe. Potom, čo vystriedal pozície generálneho manažéra vo Švajčiarsku a neskôr v Nemecku v roku 2003, získal pred šiestimi rokmi post riaditeľa PartyLite Europe. V tejto pozícii hral Köhler, rodák z nemeckého Bad Kreuznach v Rýnskom Falcku, významnú úlohu pri budovaní nových trhov pre spoločnosť, zvlášť v strednej a východnej Európe, a zaslúžil sa o to, že sa európsky trh ako celok stal pre firmu najvýznamnejším. V súčasnej dobe má PartyLite Europe zhruba 200 zamestnancov rozmiestnených v 19 európskych krajinách, a predáva svoje výrobky prostredníctvom svojho internetového obchodu a siete približne 35.000 poradcov a poradkýň. Celosvetovo má firma 45.000 poradcov a poradkýň aktívnych v 23 krajinách.

V máji minulého roka sa dvaja americkí giganti v tomto priemysle - PartyLite a Candle-lite z Ohia - spojili a vytvorili spoločne Luminex Home Decor & Fragrance Holding Corporation. Hoci majú tieto dve firmy vyrábajúce vonné sviečky rôzne cieľové skupiny a odbytiská, ťaží zo spoločného know-how, zázemia pre vývoj a výrobných kapacít.

Calvin Johnston, generálny riaditeľ Luminex, má úplnú dôveru v nového prezidenta PartyLite: "Som si istý, že pod Martinovým vedením bude PartyLite úspešne pokračovať a otvárať nové cesty. S našou novou koncepciou produktov a párty, 'Find Your Signature', sme začali využívať výhody súčasného trendu individualizácie a máme tak možnosť znásobiť náš úspech," poznamenal Johnston.

Viac na: www.partylite.cz


publikované: 02.02.2017

Členovia ZPP

ZPP je členom

WFDSA
Zväz obchodu SR
Seldia