Aktuality

Myslite ružovo, konajte zelene

Už od roku 2013 zamestnanci slovenskej a českej pobočky a nezávislé kozmetické poradkyne Mary Kay vysádzajú stromy - celkovo vysadili už vyše 300 nových stromov pri Bratislave a Prahe. Tohtoročné sadenie stromov v SR prebehlo 29. októbra 2015.

Spoločnosť Mary Kay rada pomáha a to v rôznych oblastiach. Jednou z nich je príroda a nezaťažovanie planéty. Vo štvrtok 29. októbra prebehlo už tretie sadenie stromov.

Ako sa o prírodu stará Mary Kay celosvetovo:

  • Spoločnosť Mary Kay je odhodlaná vysadiť viac ako jeden milión stromov, obzvlášť v Číne, Rusku, Mexiku, Malajzii a USA.
  • Globálne výrobné zariadenia spoločnosti Mary Kay, nachádzajúce sa v Dallase v štáte Texas, patria medzi najlepšie v odbore a nedávno dosiahli stav nulového odpadu.
  • Veľa distribučných centier Mary Kay používa obalové materiály vyrobené z obnoviteľných zdrojov, ako je kukuričný a zemiakový škrob (biopeanuts), ktoré sú 100% biologicky rozložiteľné.
  • Rad Mary Kay® Botanical Effects™ bola navrhnutá tak, aby bola šetrná k životnému prostrediu. Tuby sú z 50% vyrábané z recyklovanej živice a viečka a krabičky zo 100% recyklovateľných materiálov.

Zaujímavosť: Hlavným pohonom charitatívnych programou je osobná filozofia zakladateľky Mary Kay Ash - "Pred tým, než obdržíme bohatstvo spokojného života, musíme najskôr darovať. Je to zvláštne, čím viac dávate, tým viac tiež dostávate. Všetko, čo vnášate do života druhých, sa zaručene vráti späť do vášho vlastného života."


publikované: 30.10.2015

Členovia ZPP

ZPP je členom

WFDSA
Zväz obchodu SR
Seldia