Aktuality

Amway mapuje problematiku podvýživy vo svete

Spoločnosť Amway v spolupráci s platformou GAIN (Global Alliance for Improved Nutrition) vyvinula nový online nástroj, ktorý mapuje globálnej problematiku podvýživy vo všetkých existujúcich formách.

"Mapa podvýživy" obsahuje dáta z viac než 30 krajín a ponúka veľmi jednoduchú cestu k informáciám o tomto celosvetovom probléme.

"Podvýživa je vážna globálna výzva, ktorej nemôžeme porozumieť bez kvalitnej analýzy a dát. Cieľom projektu je na tento problém upozorniť širokú verejnosť a všetkých dôležitých hráčov z oblastí politiky, zdravotníctva a súkromného sektora, "hovorí Dominic Schofield z aliancie GAIN.

Projekt zdôrazňuje dvojitý problém podvýživy, ktorý sa veľmi často vyskytuje spoločne - na jednej strane obezita a na druhej strane nedostatok dôležitých životných látok. Hoci sa s podvýživou darí stále efektívnejšie bojovať, v krajinách s nízkymi a strednými príjmami zostáva vážnym rizikom. Napríklad v Indii je v najviac prípadoch dôvodom smrti deti mladších ako päť rokov.

"Snažíme sa čo najviac prispieť k tomuto projektu a podporiť diskusiu o tom, ako pomôcť ľuďom žiť zdravšie. Sme svetový líder v oblasti výživy, čo nás zaväzuje, aby sme sa touto témou zaoberali, "hovorí riaditeľ spoločnosti Amway Steve Van Andel.

Podpora prebieha v súčasnosti v šiestich krajinách, do roku 2017 by sa mala rozšíriť na 15 štátov. Distribúcia výrobkov proti chronickej podvýžive detí prebieha do problematických oblastí vďaka kampani Nutrilite Power of 5. "Mapa podvýživy" dostupná od 31. marca 2015 na stránkach gainhealth.org.


publikované: 26.04.2015

Členovia ZPP

ZPP je členom

WFDSA
Zväz obchodu SR
Seldia