Aktuality

ORIFLAME vyfarbil ďalším nemocnicu!

Nemocnica môže byť aj veselá a farebná. Vďaka švédskej kozmetickej spoločnosti Oriflame Slovensko a jej dlhodobému charitatívnemu projektu „Farebné nemocnice“ sa detskí pacienti a ich rodičia tešia zo zrenovovaného detského oddelenia Dolnooravskej nemocnice s poliklinikou MUDr. L. Nádašiho-Jégého v Dolnom Kubíne. Projekt, ktorý sa snaží spríjemniť malým pacientom pobyt v nemocnici, už štvrtý rok podporila svetová tenistka Daniela Hantuchová.

Myšlienka zútulniť nemocničné priestory pre malých pacientov vznikla v roku 2003 a odvtedy sa spoločnosti Oriflame Slovensko podarilo zrekonštruovať priestory v už deviatej nemocnici.

Deti v ťažkých situáciách potrebujú našu pomoc

Nový funkčný nábytok a pestré obrázky, ktoré rozžiarili farebné steny vykúzlili útulnú a veselú atmosféru na oddelení, kde sa ako pacienti liečia tí najmenší. Deti sú to najcennejšie, čo máme, a snažíme sa, aby aj v ťažkých chvíľach mohli cítiť plnú podporu nás, dospelých. A keďže zdravie a krása idú ruka v ruke, svoje charitatívne aktivity sme zamerali práve na zdravotníctvo,“ vysvetľuje zámer projektu Zuzana Machová, generálna riaditeľka Oriflame Slovensko. „Farebný a veselý priestor navodzuje psychickú pohodu a pomáha deťom prekonať stres z hospitalizácie a choroby. Krajší a útulnejší liečebný priestor pomáha deťom rýchlejšie sa liečiť, preto sa im pobyt v nemocnici snažíme čo najviac spríjemniť,“ dodáva.

Projekt „Farbené nemocnice“ pomohol detskému oddeleniu Dolnooravskej nemocnice s poliklinikou sumou 15 000 eur s DPH. Prispieva každá jedna kozmetická poradkyňa Oriflame, pretože tomuto projektu je venovaná celá čiastka vstupného registračného poplatku.

Daniele nie je ľahostajný osud chorých detí


Projekt Farebné nemocnice už štvrtý rok podporuje slovenská tenistka Daniela Hantuchová. „V živote musí existovať pravidlo, že keď ti príde do cesty šťastie a úspech, podeľ sa s tým. Pred pár rokmi som pocítila, že život aj tenis mi dali už toľko, že je načase dávať aj späť. Som rada, že aj prostredníctvom Farebných nemocníc môžem pomáhať tam, kde vidím potrebu aj zmysel,“ hovorí Daniela Hantuchová.

Vo vynovených farebných priestoroch oddelenia ožili steny veselými farebnými postavičkami vďaka sochárke Mgr. art. Monike Baranovej, absolventke VŠVU v Bratislave. Autorom veselých ilustrácií je akademický maliar Victor Csiba.

Oriflame pomáha po celom svete

Zakladatelia spoločnosti Oriflame spolu so švédskou kráľovnou Sylviou založili celosvetovo pôsobiacu nadáciu World Childhood Foundation na podporu projektov, ktoré pomáhajú deťom a ich matkám v ťažkých životných situáciách. Na Slovensku Oriflame s cieľom prinášať deťom farby do nemocníc dlhodobo podporuje svoj charitatívny projekt „Farebné nemocnice“. Oriflame Slovakia podporuje dobročinnosť aj prostredníctvom neziskovej organizácie Plamienok, ktorej každoročne venuje 2 % z daní.
publikované: 14.02.2015

Členovia ZPP

ZPP je členom

WFDSA
Zväz obchodu SR
Seldia