Aktuality

Amway začala kampaň na podporu boja proti detskej podvýžive.

Spoločnosť Amway sa pri príležitosti 80. Výročia vzniku značky NUTRILITE rozhodla usporiadať dobročinnú kampaň Power of Five.

Cieľom kampane je zobrať viac ako 30 000 odtlačkov ľudských rúk a prekonať tak svetový rekord v tomto počte. Za každý odtlačok Amway daruje 1 dolár na boj s detskou podvýživou. Okrem toho Amway venuje ďalšie prostriedky nevládnej organizácii CARE až do výšky 400 000 dolárov.

Hlavným prostriedkom boja proti podvýžive sú NUTRILITE LITTLE BITS, malé balíčky pre deti obsahujúce 15 vitamínov a minerálov. Cieľom je predovšetkým poskytnúť zdroj dôležitých látok pre deti v rozvojových krajinách vo veku od šiestich mesiacov do piatich rokov veku.

Práve na tieto balíčky pôjdu prostriedky z kampane Power of Five. Amway na projekte úzko spolupracuje s mimovládnou organizáciou CARE. V súčasnosti obe strany už spolupracujú na dodávkach LITTLE BITS deťom v Mexiku a Zambii.

"Náš cieľ je rozšíriť LITTLE BITS do 17 krajín sveta do roku 2016," hovorí jeden z majiteľov spoločnosti Amway Steve Van Andel. "Chceme, aby malo viac detí šancu dožiť sa svojich piatych narodenín, a pomôcť im žiť zdravšie detstvo."

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie zomrie ročne až 7 miliónov detí mladších ako päť rokov v dôsledku podvýživy. Pomoc tým, ktorí ju potrebujú, je hlboko zakorenená vo filozofii spoločnosti Amway. Napríklad skrze kampaň One by One Amway od roku 2003 pomohla už 11 miliónom detí a rozdala 225 miliónov dolárov.

Do kampane Power of Five sa zapojili aj hviezdy českého športu. Plavkyňa Simona Baumrtová, bežkyňa na lyžiach Eva Vrabcová Nývltová a plážová volejbalistka Michaela Vorlová symbolicky pridali svoje odtlačky dlaní.

Do kampane Power of Five sa môže zapojiť každý, je to veľmi jednoduché. Stačí na ktorejkoľvek akcii Amway vyhľadať miesto označené logom Power of 5 a odtlačiť ruku na prichystaný papier. Možno tiež posielať vlastné odtlačky individuálne, a to do kancelárie Amway ČR (Nad Kazankou 29, Praha 7, 170 00). Každý odtlačok musí byť opatrený menom, dátumom a miestom obstaranie.

Viac o kampani najdete na nutrilite.com/littlebits


publikované: 05.08.2014

Členovia ZPP

ZPP je členom

WFDSA
Zväz obchodu SR
Seldia