Aktuality

Oriflame pomáhá detom

Detská ORL klinika na Kramároch vďaka Oriflame hýri farbami!

Nie je nič krajšie ako iskričky v očiach detí a úsmev na ich tváričkách. Spoločnosť Oriflame Slovensko zútulňuje oddelenia pre detských pacientov už od roku 2003 v rámci charitatívneho projektu „Farebné nemocnice“. Za tento čas sa značke prírodnej švédskej kozmetiky podarilo odovzdať vynovené priestory už v deviatich nemocniciach v rôznych častiach Slovenska. Vo štvrtok 21. januára k nim pribudla jubilejná desiata nemocnica, keď si zrekonštruované priestory prevzali zástupcovia Detskej ORL kliniky na bratislavských Kramároch.

Musíme si pomáhať

„Deti sú naša budúcnosť, a preto je našou povinnosťou im pomôcť vtedy, keď to najviac potrebujú. Choroba urobila z detí malých pacientov, ktorí musia veľa času stráviť v nemocnici ďaleko od svojej rodiny. Preto sa snažíme tieto priestory zútulniť, aby sa tu cítili aspoň trochu ako doma,“ povedala s cieľom vysvetliť myšlienku projektu generálna riaditeľka Oriflame Slovensko Zuzana Machová. „Spoločnosť Oriflame pomáha deťom v núdzi po celom svete prostredníctvom rôznych charitatívnych projektov, na Slovensku sú to práve Farebné nemocnice či podpora neziskovej a dobročinnej organizácie Plamienok dvomi percentami z daní,“ dodala pani Machová.

Projekt Farebné nemocnice pomohol v roku 2015 Detskej ORL klinike v Bratislave sumou 16 245 eur. Za tieto financie pribudol na oddelení nový nábytok, na stenách farebné maľby maskotov z dielne akademického maliara Victora Csibu, kvety a iné dekorácie.

Daniela Hantuchová: „Je pekné podeliť sa o šťastie“

Tvárou projektu je už piaty rok slovenská tenistka Daniela Hantuchová, ktorej charita v žiadnom prípade nie je cudzia.

„Som veľmi rada, že už piaty rok môžem byť súčasťou krásneho charitatívneho projektu Oriflame Slovakia Farebné nemocnice,“ povedala na margo projektu Daniela. Na odovzdávaní priestorov na Kramároch ju musela pre pracovné povinnosti zastúpiť mamina Marianna. „Je veľmi pekné, keď sa ľudia delia o svoje šťastie s inými, a som veľmi rada, že aj ja môžem byť súčasťou, aspoň takto na diaľku...“ dodala Daniela vo videoodkaze.

Tisíce radostných tvárí

Detská ORL klinika v Bratislave je jedinou svojho druhu na Slovensku. Pacientmi tejto kliniky sú deti rôznych vekových kategórií od narodenia až po dovŕšenie 19. roka života. V roku 2015 tu bolo hospitalizovaných 1 821 malých a mladých pacientov a v ambulanciách bolo ošetrených až 19 876 detí. „Sme vďační spoločnosti Oriflame za to, že priniesla farby do smutných priestorov nášho oddelenia. Nový nábytok sme už potrebovali ako soľ. Projekt si pochvaľuje personál, rodičia a v neposlednom rade malí pacienti, ktorí tu trávia najviac času zo všetkých,“ povedala o vykonanej rekonštrukcii prednostka kliniky MUDr. Irina Šebová, CSc., MPH. „Je to naozaj projekt, ktorý má význam a vykúzli úsmev na tvárach tisícov detičiek,“ dodala.


publikované: 02.02.2016

Členovia ZPP

ZPP je členom

WFDSA
Zväz obchodu SR
Seldia